Kép:

AutóCity Skoda Cycling Challenge

AutóCity Skoda Cycling Challenge Master korcsoport összetett első hely.

5 szakaszból négyet sikerült megnyerni, a záró szakaszon második lettem, így összejött az összesített kategória első hely.
Köszönjük Zengősöknek hogy megrendezték ezt a versenysorozatot, én az eredményektől függetlenül is nagyon élveztem!

A mai versennyel az idei versenyszezon véget ért, jöhetnek a szorgos hétköznapok!

Kép:

Brigetio TT - Master #2, absz. 7.

Ez a verseny nem volt tervezve, csak úgy jött.
A francnak volt ebben a pályában ennyi fordító! :D

NP-re jó (345),
fordulni még mindig nem tudok, de azért jó volt! :D

Még egy Master második hely, szezon végére.

Kép:

AutóCity Skoda Cycling Challenge - Villány Nagydíj

Régen szerettem ezt a pályát, de 3 éve nem volt már itt verseny, sok mindenre nem emlékeztem már a pályából.
Érkezés után egyből kiderült hogy ma lehet hogy nem kiscsoportos foglalkozás lesz. Itt volt részben Epronex első sor, Narke, Zengő, BVSC, … erős mezőny jött össze.

A lassú rajt után egyből 46-47-es tempó, és folyamatos lószok, szökési kísérletek. Próbáltam végig elöl lenni, 1-2 próbálkozásom is volt, de senkit nem engedtek el. 25 km körül el is döntöttem fejben, innen én biztosan nem tudok elmenni. Szépen meg kell ülni.
30 km körül Tomi odagurult mellém hogy most kéne szépen elcsorogni, kicsit megnyugodott a mezőny, és engem talán elengednek.

„Én biztos nem megyek, erőm sincsen”, és tényleg így is éreztem. De 35 km körül rám került a vezetés, és egyszer csak azt vettem észre hogy az út bal szélén elléptem a mezőnytől, és van már kb. 50-60m előnyöm.
Ezt már csináltuk, szépen sunyiban növeljük a tempót, és nézzük jön-e valaki. Kb. 100-150m előnyöm lehetett már, amikor megjött Bodzán Karcsi egyedül. Hát jó, akkor menjünk, meglátjuk mi lesz.
Itt még úgy gondoltam, megyünk a mezőny előtt egy 10-20 percet, és úgy is pikk-pakk megfognak. De ettől még a szökés az szökés! Csináljuk KOMolyan, ami a csövön kifér. Sokat vezettem, de Karcsi is rendesen kivette a részét, ez igazi csapatmunka volt.
Amikor annyira eltávolodtunk hogy nem láttam már a mezőnyt, akkor azért megjött fejben a vezérhangya hogy ez akár jó is lehet. De azon is pörögtem, hogy Epronex, Narke, innen tényleg el lehet menni?

Kép:

AutóCity Skoda Cycling Challenge - Zengő GP - Master I. #1. (35 fok)

Kellemes 35 fok végig, közepes létszámú, de erős mezőny.

Ez nem az én pályám, ezért megfogadtam hogy most taktikusan versenyzem és csak rakom a kereket. De már a második körben elől találtam magam, és innentől ez elég rendszeres is volt.
2-3 alkalommal próbálkoztam is elmenni, de hamar rájöttem hogy egyedül semmi értelme. Ave-val legalább 2x megpróbáltuk közösen, de az sem volt az igazi. Meleg volt!
A 10-ik körben annyira fel akartam venni egy kulacsot hogy sikerült a dombon megúszni, fél kör kellett hozzám hogy Csomor Zolival vissza zárkozzunk.

Kép:

AutóCity Skoda Cycling Challenge - Hármashegy Kupa – hegyi időfutam - Master I. #1. (Láncleesés)

Egy kicsit alábecsültem ezt a TT-t, és bitang meleg is volt már délelőtt is!

23-as sor volt fent hátul, a mászás közepén nem forgott a lábam, watt volt, de nagyon nehezen ment. Leraktam volna kistányérra, de beesett a kistányér és a váz közé.
1X megpróbáltam váltóval felhúzni nem ment.